NaslovnicaRegijaBIHTužna godišnjica: Agresori granatom ubili šestero djece koja su se sankala na...

Tužna godišnjica: Agresori granatom ubili šestero djece koja su se sankala na Alipašinom Polju


Delegacija Kantona Sarajevo, članovi porodica i prijatelji položili su u četvrtak, 22. januara, cvijeće u ulici Bosanska kod broja 4 na spomen-obilježje u znak sjećanja na ubijeno šestero djece.

Cvijeće je položio i gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić, sa predsjedavajućim Gradskog vijeća Alenom Girtom.

Ovaj masakr u naselju Alipašino Polje, C-faza, dogodio se prije 32 godine, kada je sa agresorskih položaja ispaljena granata koja je na sankanju ubila šestero.

Tada je ranjeno još šestero maloljetnih osoba. 

Ovi nedužni mališani su poginuli za vrijeme sankanja, a masakr je izvršen sa tri granate koje su ispaljene sa položaja u Nedžarićima.

Obilježena tužna godišnjica ubistva šestero djece u Sarajevu
Foto: N. G. / Radiosarajevo.ba: Obilježena tužna godišnjica ubistva šestero djece u Sarajevu

Najmlađa žrtva imala je pet, a najstarija 13 godina.

Bio je ovo tzv. ‘treći masakr’ na Alipašinom polju.

Tog dana ubijeni su: Jasmina Brković (1989.), Mirza Dedović (1986.), Admir Subašić (1985.), Danijel Jurenić (1983.), Indira Brković (1982.) i Nermin Rizvanović (1981.).

PREPORUČENI ČLANCI

KOMENTARI

Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

MARKETING

spot_img

POPULARNO