Keruša Amber, koja je nestala prije 36 dana i prije otprilike 160 kilometara, vratila se kući nakon što je spasila posadu broda u luci Pula, objavila je Čuvar.
Amber, petogodišnji zlatni retriver, nestao je iz svog privremenog doma u Bramshawu i tijekom sljedećih 36 dana prešla je Hampshire i Dorset i plivala na otok Brownsa.
Pas je najprije primijetio stanovnika otoka, a posada broda primijetila je Amber kako bi se borila protiv plime.
Nakon nekoliko pokušaja, spasilaci su joj pomogli da se popne na brod.
“Posada je primijetila psa da se bori protiv plime i odmah je reagirala”, rekao je član broda Ethan Grant.
Spašen kao ulični pas
Amber, koja je prvotno bila spašena kao ulični pas u Kataru, bila je u dobrom fizičkom stanju nakon pet tjedana lutanja, ali u ovom trenutku izgubila težinu i oporavak.
Vlasnici organizacije “Angels Rescue”, koja je amber u Velikoj Britaniji, navode da je pas razvijao “divlji” mentalni krug tijekom pretrage, što je otežalo lociranje.
“Bilo je vrlo frustrirajuće, jer smo stalno bili korak iza nje”, rekla je Kelly Parker iz spomenute organizacije.
Kompetentne usluge stavile su Amber za usvajanje, a jedna žena s Brownsa Islandom već je kontaktirala organizaciju.


