Zdravstveni radnici kantona Hercegovina-Beretva najavili su za danas masovni prosvjed ispred zgrade vlade HNK-a u 12 sati.
Najavljen je masovni prosvjed, kako je rečeno “zbog poteškoća ministra zdravlja zbog potpisivanja priloga kolektivnog sporazuma o zdravstvu.”
Prosvjed će provesti koordinaciju svih sindikata koji djeluju u zdravstvu na teritoriju Hrvatskog.
Podsjetimo, zdravstveni radnici najavili su prosvjed 5. Marta s ciljem izražavanja nezadovoljstva tijekom pregovora u vezi s kolektivnim sporazumom, koji će ispraviti zaposlenici zdravlja u ovom kantonu, budući da je prethodno potpisan kod Profesionalnog sindikata liječnika.


