Za sve ljubitelje komedije, Nacionalno kazalište Sarajevo pripremilo je dramsku predstavu “O medvjedima i ljudima” autora i redatelja Sasa Anocić, a koji će biti izvedeni u četvrtak, 5. lipnja u 19:30.
Saša Anocic bio je višestruko nagrađivani glumac, autor i redatelj, a sa svojom reprodukcijom kauboja, postavljen 2008. godine. U kazališnom izlazu i zamišljen kao kombinacija drame i mjuzikla, svojevrsna prekretnica u kazalištu.
U predstavi, Muzej, Alexander Sex, Milan Pavlović, Nerman Mahmutović, Sanela Pepeljak, Aldin Omerović, Merima Lepić, Isa Sex, Sara Bilić i Azmir Halilović.
– “O medvjedima i ljudima” igra je o prijateljstvu, ljubavi i stavu prema našim najbližim. Svi su likovi stekli neko “oštećenje” kroz život. Ova “oštećenja” u određenim situacijama instinkti djeluju poput medvjeda. Ali to ne znači da su to loši ljudi. Ni da ti parovi, u stvari, ne vole. Oni postaju “medvjedi” – razmišljajući o tome da postanu nepristojni i teški sa svojim susjedima. I znamo da se nosi negdje duboko pod krznom, sakrij svoje dobro srce … usput, ne bi svako dijete imalo jedan med, kaže Sasa Anocic.
Dramaturgy potpisala je Jejna Hodžić, scenografija Josip Lovrenović. Dizajner kostima je Lejla Hodžić, a Matija Antolić i Sasa Anocic radili su za predstavu.
Ulaznice za predstave u produkciji Nacionalnog kazališta Sarajevo mogu se kupiti putem službene web stranice Nacionalnog kazališta Sarajevo, platforme www.karter.ba ili izravno u Mountain Theatre.


